top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Çocuklar için meditasyon rehberi içeren bir farkındalık kitabı

Ben Yogayım’ın yaratıcıları Susan Verde ve Peter H. Reynolds’ın kaleminden, farkındalığın ilkeleri hakkında çocukları nefes almaya, tat almaya, koklamaya ve anda kalmaya teşvik eden Ben Huzurum raflardaki yerini aldı.

Farkındalık, içinde bulunulan ana tam olarak odaklanmak anlamına gelir. Çocuklar farkındalık sayesinde duygularını yönetmeyi ve doğru seçimler yapmayı öğrenebilirler. Konuşarak duygularını ifade edebilirler. Hayal güçlerini kullanarak empati kurabilirler. Ben Yogayım kitabının yaratıcıları Peter H. Reynolds ve Susan Verde farkındalık üzerine hazırladıkları Ben Huzurum kitabında neşeli ve bir o kadar da sevgi dolu bir üslup ve dikkat çekici çizimleriyle çocukları huzurlu bir yaşam inşa etmek konusunda teşvik ediyor, sıcacık bir dille bilinçlendiriyor.


Susan Verde, Peter H. Reynolds'ın resimlediği Ben Yogayım, Ben İnsanım ve Ben Sevgiyim’in yazarıdır. Çocuklara yoga ve farkındalık eğitmenliği yapan Verde, East Hampton, New York'ta yasıyor. Peter H. Reynolds; Nokta ve Mış Gibi ödüllü ve çoksatar pek çok kitabın hem yazarı hem de çizeridir. Çok sevdiği Blue Bunny Books and Toys mağazasını işlettiği Dedham, Massachusetts'te yaşamaktadır.


BEN HUZURUM

Susan Verde ve Peter H. Reynolds

Altın Kitaplar, 2022

Çeviri: Gökçe Yavaş

Tür: Çocuk-Öykü (+8 Yaş)

36 s.

Comments


bottom of page