top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Varoluşumuzda devrim yapmanın ve gerçek mutluluğu bulmanın ilk adımını atmaya hazır mısınız?

Raphaëlle Giordano’nun kaleminden dökülen Bugün Hayatını Değiştirmek İçin Doğru Gün, Fransa’da bir milyondan fazla sattı. Bu romanıyla ilişkiler ve duygular konusuna yeni bir pencere aralayan yazar, okurlarını olumlu düşünmek ve alışkanlıklarını değiştirmeye çalışmak için asla geç olmadığını hatırlamaya davet ediyor.

Hayatımızın akışını değiştirebilecek günler vardır. Meredith için o gün bugündür. Hayatının aşkı Antoine’ın ilişkilerini tersine çevirme arzusuyla karşı karşıya kalan Meredith, artık hangi yöne gideceğinden emin değildir ve netliğe ihtiyaç duymaktadır fakat nereden başlayacağını bilmiyordur. Ta ki en yakın arkadaşı Rose ona düşüncelerini not alabileceği bir not defteri verene kadar. Kendini yeniden bulmak ve büyük bir aşka hazır olup olmadığını görmek için kendine altı ay süre verir. Meredith ilk başta bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmez ama günlük hayattan uzaklaşmak her şeyi net bir şekilde görmesini sağlayacaktır. Böylece Rose’un teklifini kabul eder: Paris’ten Londra’ya kadar defterini aşka olan eğilimini ifade etmesine yardımcı olacak notlarla doldurur. Tam anlamıyla yaşamak ve sevmek için gereken tek şeyin birkaç basit numara olduğunu öğrenir: Kendinizle barışın ve acı dolu anıları bir kenara bırakın ve hepsinden önemlisi, arzu ipini doğru yere uzatmayı unutmayın. Yönünüzü kaybettiğinizi hissettiğinizde tazelenmek için küçük altın kurallar. Ne var ki Meredith en büyük zorluğuyla karşı karşıyadır şimdi... Antoine’ı yeniden kucaklamanın ve hayatına devam etmenin zamanının gelip gelmediğini anlamak için tüm bu öğrendiklerini hayata geçirmek.


Raphaëlle Giordano, Paris, Fransa'da yaşayan bir sanatçı ve ressamdır. İletişim ve stres yönetimi teknikleri konusunda eğitim almış, sanat etkinlikleri ve yenilikçi ekip oluşturma, stres yönetimi ve yaratıcılık/yenilik kursları düzenleyen bir etkinlik ajansı olan Emotone'u yönetiyor. Daha önce (Fransızca olarak) Self-assertion, Stress Management ve Relationships for Couples adlı kurgusal olmayan kitapları yayımlamıştır. İkinci Hayatınız, Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığınızda Başlar, yazarın ilk romanıdır.

BUGÜN HAYATINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN DOĞRU GÜN

Raphaëlle Giordano

Epsilon Yayınevi, 2023

Çeviri : Mehmet Akif Taşkıran

Editör: Yasemin Büte

432 s.

Comments


bottom of page