top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Desen'in 2021 Yayın Kataloğu çıktı!

Çizgiyle hikâyeyi buluşturan Desen'in 2021 Yayın Kataloğu grafik romandan resimli kitaba, karikatürden sessiz kitaba ve hatta mangaya uzanan renkli bir seçkiyle, her yaştan okura hitap eden çok özel bir koleksiyon sunuyor.

Desen 2021 Yayın Kataloğu, koleksiyonundaki eserlerin yanı sıra yayınevinin ''mutfağındaki'' kitaplara ilişkin sunduğu kapsamlı içerik ve tasarımı ile dikkat çekiyor. 2021'de Desen takipçilerini hangi kitaplar bekliyor? Grafik mizahın karikatürün evrensel dili olduğunu vurgulayan ve Türkiye'de sözsüz karikatürün öncüsü olan Turhan Selçuk, üç kitaplık özel bir karikatür seçkisi ile bu yıl Desen'de! Büyük ustanın yıllar içinde çeşitli kitaplarda ve farklı mecralarda yayımlanan eserlerini temalarına göre yeniden düzenleyerek koleksiyon değeri taşıyan bir seri oluşturmanın Desen, önemli bir işe imza attı.


Usta çizer ve hikâye anlatıcısı Fabien Toulmé'nin üç ciltte anlattığı bir göç hikâyesi olan Hakim'in Yolculuğu; Frédéric Rébéna'nın, Françoise Sagan'ın büyük yankı uyandıran kitabından uyarladığı Hoş Geldin Hüzün ve Paco Roca'nın, yas ve hafıza gibi konularla okurun kalbine dokunduğu Ev adlı grafik romanı bu yılın öne çıkan kitaplarından. Ayrıca merakla beklenen Yalınayak Gen'in 8. 9. ve 10. halkaları da yine yılın yayınları arasında yer alıyor. Desen'in resimli kitaplar koleksiyonunda Oscar ve Alma ödüllü Shaun Tan'in Şakıyan Kemikler adlı kitabı öne çıkıyor. Ek olarak, çok yönlü sanatçı Can Göknil'in Burçlar Kuşağı, Hakan Keleş'in Lilliputlar ve Gözen Kamaz'ın Ayışığı ve Gökyüzü Atlası adlı çalışmalarıyla Desen'in Türkçe resimli kitap koleksiyonu da genişlemeye devam ediyor. Desen 2021 Yayın Kataloğu'nu incelemek ve PDF formatında yüklemek için tıklayın.

Comments


bottom of page