top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Faruk Duman YKY etkinliklerinde

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu kış da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor. İnternet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliklerde bu hafta Faruk Duman’ın Sus Barbatus!’u konuşulacak.


Yapı Kredi Yayınları ailesine katılan yazar Faruk Duman’ın büyük ses getiren üçlemesi Sus Barbatus!’un birinci ve ikinci kitapları kısa bir süre önce YKY’den çıktı. Faruk Duman, 21 Ocak Perşembe günü düzenlenecek canlı çevrimiçi söyleşide Sus Barbatus!’u anlatacak. Kendisine soruları, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, edebiyat eleştirmeni Dr. Jale Özata Dirlikyapan ve yazar, akademisyen Bengü Vahapoğlu soracak.


Sus Barbatus!, doğanın tahrip edilmediği, ütopyaların diriliğini koruduğu, emeğin ve adaletin saygınlığını yitirmediği, masumiyetin egemen olduğu zamanların romanı. Üçlemenin ilk kitabı, çetin kış koşullarında geçen ürkünç olaylarla ilerliyordu. 2018’de yayımlanan roman, aynı yıl Orhan Kemal Roman Armağanı ile Cevdet Kudret Roman Ödülü’nü almıştı. Üçlemenin kısa süre önce yayımlanan ikinci kitabı Sus Barbatus! 2’de ise bahar mevsimi bütün görkemiyle gözler önüne seriliyor. Arka planı oluşturan siyasal olaylar iyice belirginleşerek hız kazanıyor. Duman’ın halen yazmakta olduğu son kitapta mevsim yaza dönecek ve üçleme 12 Eylül darbesiyle sona erecek.


Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşilere buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.


Comments


bottom of page