top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kırmızı Kalem Edebiyat Öykü Yarışması

Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajans sponsorluğunda düzenlenen Kırmızı Kalem Edebiyat 1. Öykü Yarışmasına başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi 13 Mart 2023.

Tema: KAYIP Font: Times New Roman-12 Punto Jüri: Hakan Akdoğan, Jale Sancak, Zafer Köse Başvuru Adresi: yarisma@kirmizikalemedebiyat.com Son Başvuru: 15.03.2023 Sonuçlar: 15.06.2023 ÖDÜLLER: Birinci: 5.000 TL İkinci: 3.000 TL Üçüncü: 2.000 TL 3 Mansiyon ödülü sahibine sürpriz kitap kutusu hediye edilecektir. Yarışmaya katılan eserler, jüri; Hakan Akdoğan, Jale Sancak ve Zafer Köse tarafından değerlendirilecektir. Yayımlanmaya değer görülen dört öykü ile birlikte, toplam on öykü, Kırmızı Kalem Edebiyat tarafından hazırlanıp, Yediveren Yayınları tarafından yayımlanacak olan kolektif kitapta yer alacaktır. ŞARTLAR: 📍Yediveren Yayınları ve Banliyö Ajans sponsorluğunda düzenlenen

Kırmızı Kalem Edebiyat 1. Öykü Yarışması, 18 (on sekiz) yaş üzeri herkese açıktır. 📍 Katılımcılar için herhangi bir şehir veya bölge kısıtlaması yoktur. 📍 Yurt içi ve yurt dışından katılım mümkündür. 📍 Yarışmaya, Düzenleme Kurulu Üyeleri ve Seçici Kurul Üyelerinin yakınları katılamaz. 📍 Her yarışmacı, yarışmaya en fazla bir öykü ile katılabilir. 📍 Daha önce herhangi bir yarışmada derece almış öykülerle başvuru yapılamaz. 📍 Daha önce herhangi bir platformda yayınlanmış öykülerle başvuru yapılamaz. 📍Öyküler, word formatında, Times New Roman yazı tipi ve 12 puntoyla yazılmalı, Türkçe ve maksimum 1500 kelime olmalıdır. 📍Yarışmada ödül ve mansiyon alan, ayrıca yayımlanmaya değer kategorisine giren öyküler, Yediveren Yayınları tarafından kitaplaştırılacak olan kolektif kitabın içinde yer alacaktır. 📍 Başvurular e-mail ile kabul edilecektir. 📍 Mailin konusuna “Öykü Yarışması Başvurusu” yazılmalıdır. 📍Yarışmacı; özgeçmişini, aynı mailin içinde ayrı bir word dosyasında göndermelidir. 📍Bu dosyanın içinde, adayın adı, soyadı, yaşı, açık adresi, telefon numarası ve e-posta adresi mutlaka yazmalıdır. 📍 Bu bilgilerin bulunmadığı eserler kabul edilmeyecektir. 📍 Öyküler, yarisma@kirmizikalemedebiyat.com adresine gönderilecektir. 📍 Öykülerde, yazarın kimliğini belirten hiçbir bilgi bulunmamalıdır. 📍Jüri değerlendirmeleri sonrasında ilk 10’a giren öyküler, 15.06.2023 tarihinde Kırmızı Kalem Edebiyat web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacaktır.

Comments


bottom of page