top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Londra’nın pastel renkli sokakları

Birçok eseri New York Times çok satanlar listesinde yer alan Sarah Jio’nun yeni romanı Londra’dan Sevgilerle, tüm dünyayla aynı anda raflarda.


Zorlu bir boşanma sürecini atlatmaya çalışan Valentina, yıllardır görüşmediği annesinin öldüğünü ve ona Londra’da Kitap Bahçesi isimli bir kitabevini miras bıraktığını öğrenince Amerika’dan İngiltere’ye uzanan bir yolculuğa çıkar.

Çocukluğundan beri gerçek bir kitapsever olan Valentina Londra’nın en güzel semtlerinden birindeki kitabevini görür görmez bu masalsı yere âşık olur. Her girenin neşe ve huzur bulduğu Kitap Bahçesi, Valentina henüz bilmese de annesinin onun için hazırladığı sürprizlerle doludur. Ne var ki kitabevinin yüklü bir vergi borcu vardır ve Valentina annesinin mirasını yaşatmakla onu satmak arasında bir karar vermek zorundadır.


Londra’dan Sevgilerle, Londra’nın pastel renkli sokaklarında Valentina’nın kalbini yepyeni bir şehre açıp kayıplarını, kırgınlıklarını ve bitmiş evliliğini temize çekmesinin umut dolu hikâyesi…


New York Times ve USA Today çoksatan listelerine girmiş Mart Menekşeleri, Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı olan Sarah Jio aynı zamanda gazetecilik de yapmaktadır. Glamour ve The Oprah Magazine gibi dergilerde yazarlık yapmıştır. Kitapları on sekizden fazla dile çevrilmiş ve kitap kulüplerinin favorilerinden olmuştur. Sarah, eşi ve üç oğluyla halen Seattle’da yaşıyor.


LONDRA'DAN SEVGİLERLE

Sarah Jio

Epsilon Yayınevi, 2022

Çeviri: Yasemin Büte

Comentarios


bottom of page