top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

“...her kim Kabil’i öldürürse yedi kat daha büyük ceza ile cezalandırılacaktır.”

Rastlantı ve olasılık karşısında Tanrısal plan ve kaderin yer aldığı, suç(luluk) ve adalet kavramlarıyla işlenmiş bir intikam macerası. Hem polisiye hem de edebiyat meraklılarına...

Yedi kat daha büyük ceza. Anladın mı? Kloster’in okumamı istediği satır buydu. Benimle ilgili aldığı karar. Onunla çalıştığım dönemde bana dikte ettirdiği roman, harfi harfine intikam almak isteyen bir Kabil tarikatını konu ediyordu ve hiç yayımlanmadı. Kutsal yasa, Tanrı’nın onlar için oluşturduğu, göze göz dişe diş değil, bir kişi için yedi kişi.


Gizemli gerilim romanları yazarı Kloster’e bir dönem asistanlık yapan genç ve güzel Luciana B., yazarın kendisini taciz ettiğine dair şikâyette bulununca hayatı hiç ummadığı şekilde değişir. Yıllar içinde sevgilisinden başlayarak tek tek tüm yakınlarının ölümüne şahit olan genç kadın tedirgin, her gölgeden korkan birine dönüşür. Başına gelenlerden Kloster’i sorumlu tutarak eskiden birlikte çalıştığı bir başka yazardan yardım ister. Yazarlar arası kıskançlıkla hareket eden bu genç adam Luciana B. ile Kloster’i kuşatan tuhaf olayları çözüp kâğıda dökmeye yönelir, oysa Kloster’in de başından beri yazdığından haberi yoktur.


Bir Netflix yapımı olarak Tanrının Gazabı adıyla televizyona uyarlanmıştır.


Guillermo Martínez Arjantinli romancı ve kısa öykü yazarıdır. Martínez Arjantin, Bahía Blanca'da doğdu. Buenos Aires Üniversitesi'nde matematiksel mantık alanında doktora yaptı. Arjantin'deki eğitiminden sonra Oxford'daki Matematik Enstitüsü'nde doktora sonrası pozisyonda iki yıl çalıştı.


LUCİANA B.'NİN YAVAŞ ÖLÜMÜ

Guillermo Martínez

Sia Kitap, 2023

Çeviri: Zeynep Öztekin Yıldırım

164 s.

Commentaires


bottom of page