top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Tekrar ayağa kalkan otun yüreği

Keum Suk Gendry-Kim'nin kaleme aldığı Ot, İkinci Dünya Savaşı sırasında Japon Ordusu için seks köleliğine zorlanan Lee Okson’un zorlu yaşamını anlatan savaş karşıtı güçlü bir çizgi roman…
“Rüzgârda savrulup üzerine basılsa bile tekrar ayağa kalkan ot... Belki de bacağınızı hafifçe okşar ve size çekinerek bir selam verir.” 

Koreli bir kadının gerçek hayat hikâyesine dayanan bu eser, savaşın vahşetinin kadınların hayatlarını nasıl altüst ettiğini belgeliyor ve bu işgalin Kore halkına yaşattığı yoğun acıları da gözler önüne seriyor. Siyah mürekkeple yapılmış çizimler ise tüm duyguları yüreğinizde hissettirmeyi başarıyor.

 

Ot, savaşın korkunç bedelini ve barışın önemini vurgulayan, dönüm noktası niteliğinde bir çizgi roman. Üzerine basılsa dahi daima ayağa kalkmayı başaran, ilerlemeye ve kendi hayatlarını yaşamaya çalışan kadınların hikâyesi…


Keum Suk Gendry-Kim (Korece: 김 금숙; 1971 doğumlu) Harvey Ödülleri sahibi Güney Koreli çizgi roman sanatçısı ve çevirmenidir. Şu anda Ganghwa Adası'nda yaşamaktadır.


OT

Epsilon Yayınevi, 2024

Çeviri: İffet Seçil Kinşan

Editör: Ayşenur Nazlı

Türü: Çizgi Roman

484 s.

コメント


bottom of page