top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Suzy Lee Sınır Üçlemesi artık Türkçe!

Yayıncılıkta, kitabın rahat okunmasına engel olmamak için, resimli kitap sanatçısının çift açılan sayfaların ortasına çizim yapmaması gerektiğine dair, açıkça söylenmeyen bir kural vardır. Bu kurala uyulmazsa ne olur?


Bu kitapta, Suzy Lee’nin Sınır Üçlemesi adını verdiği Ayna, Dalga ve Gölge’nin yapım aşamalarını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Lee’nin, eserlerini yaratma sürecinde geliştirdiği fikirlerden kişisel notlarına, resimli kitap dünyasının inceliklerinden sanatçının girdiği çıkmazlara uzandığı bu çalışma, Sınır Üçlemesi kitaplarının hem tek tek ve birbirinden bağımsız hem de büyük resmi oluşturan parçalar olduğunu görmeyi mümkün kılıyor.

Suzy Lee, 1974’te Seul’de doğdu. 1992-1996 yılları arasında Seul National University’de resim üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Londra Camberwell College of Arts’ta kitap sanatları üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Birçok çocuk kitabı resimleyen Lee, özellikle sessiz kitapları ve kendine özgü kurgulama tekniğiyle tanındı. Sınır Üçlemesi adını verdiği Ayna, Dalga ve Gölge dünya çapında ses getirdi ve birçok ülkede yayımlandı. Boston Globe-Horn Book Onur Ödülü, The New York Times En İyi Resimli Çocuk Kitabı gibi birçok önemli ödüle, 2022 Hans Christian Andersen Ödülü’nü ve Summer adlı kitabıyla aldığı Bologna Ragazzi Özel Mansiyon Ödülü’nü de ekleyen sanatçı, halen Kore’de yaşıyor.

SINIR ÜÇLEMESİ

Yazan ve Resimleyen: Suzy Lee

Meav Yayıncılık, 2022

Çeviri: Betül Tınkılıç

Yaş aralığı: Yetişkin Okurlar İçin

176 s.

Comments


bottom of page