top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Yeryüzü herkes için

Ödüllü yazar Luis Amavisca ile yetmişten fazla çocuk kitabında çizgisi bulunan dünyaca ünlü çizer Guridi’nin imzasını taşıyan yepyeni bir hikâye Su Yok Ekmek Yok, sınırları aşan bir dayanışma öyküsü!


“Burada yeterince suyumuz yok. Bize biraz su verir misiniz lütfen?” “Üzgünüm, su bizim.”

Dikenli tellerle ayrılmış bir bölge. Tellerin ardında yaşayan iki grup insan. Bir grubun suyu, diğerinin ekmeği bol… Fakat kaynaklarını birbirleriyle paylaşmakta pek de hevesli değiller koca koca yetişkinler. Peki, bu bölgeye her iki kaynağa da sahip olmayan başka bir grup gelirse ne olur?


Guridi, Tasarım çalışmalarına 1995 yılında, İspanya’nın Sevilla şehrinde başladı. Yetmişten fazla kitabı bulunan sanatçı, hem ülkesinde hem de yurtdışında çocuk edebiyatında oldukça geniş bir okur kitlesine sahip. Kitapları Amerika, Fransa, İtalya ve Almanya’da yayımlandı.


Luis Amavisca, Eşitlik, dayanışma, çevre bilinci ve şiddetsizlik konularında çocuklar için hikâyeler üreten ünlü İspanyol yazar ve sanatçı. Bam Bam! Ay’a Bir Şey Oluyor adlı kitabıyla International Latino Book Awards En İlham Verici Çocuk Kitabı dalında ikincilik ödülü kazandı.


SU YOK EKMEK YOK

Guridi - Luis Amavisca

Küsurat Çocuk Yayınları, 2021

Çeviri: Elif Nihan Akbaş

40 s.

Comentários


bottom of page