top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Gençliğin büyülü doğası ve gizemleri

Tanrı Tavşanken, 1960’ların sonu ve 2000’lerin başlarında geçen, alışılmamış bir ailenin hikâyesi.


1968. Paris'in sokaklara döküldüğü yıl. Martin Luther King'in bir hayal uğruna hayatını kaybettiği yıl. Eleanor Maud Portman'ın doğduğu yıl.

Elly'nin dünyası, dengesiz ilişkilerden dolayı her an alabora olacak gibiydi. Sevgi dolu ama çok da dikkatli olmayan anne babasının gözden kaçırdıkları, aklı kendinden büyük en yakın arkadaşının hayaller ardına gizlediği sırları, tuhaf kiracıların büyüleyici yaşamları ve çocukluğun tüm zorluklarıyla yüzleşirken tek dayanağı olan abisi Joe'nun tüm sustukları yüzünden Elly başka bir gerçekliğe inanıyordu. Tanrının tavşan olduğu bir gerçekliğe.


Aradan geçen yıllarda gördükleri Elly ve Joe'yu her zamankinden daha da yakınlaştırmıştı. Ta ki bir gün dehşet verici bir olayla aralarındaki bağ kopuncaya kadar. Büyümenin, ailenin, hayatın ve ölümün gün yüzüne çıktığı o gün, sevginin hem aydınlık hem de karanlık yanlarıyla tanışacaklardı.


2011'de Winman'ın ilk romanı When God Was a Rabbit (2011) uluslararası en çok satan kitap oldu ve Winman'a Galaksi Ulusal Kitap Ödülleri'nde Yılın Yeni Yazarı da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Winman'ın ikinci romanı A Year of Marvelous Ways, 18 Haziran 2015'te yayınlandı. Winman'ın üçüncü romanı Teneke Adam, 27 Temmuz 2017'de yayınlandı ve 2017 Costa Kitap Ödülleri için kısa listeye alındı.


TANRI TAVŞANKEN

Yabancı Yayınları, 2021

Çeviri: Can Erhan Kızmaz

328 s.

Comments


bottom of page