top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Tom Gates serisinin 14. kitabı, şarkılar, enfes abur cuburlar ve yeni maceralarla dolu

İngiliz yazar-çizer Liz Pichon'ın, 43 ayrı dile çevrilen ve milyonlarca satan ''Tom Gates'' serisinin 14. halkası Şarkılar, Abur Cuburlar ve Büyük Planlar ritmik melodiler ve tadı damaklarda kalacak enfes tatlar eşliğinde maceraya son sürat devam ediyor.Dâhiyane fikirleriyle her seferinde şaşırtmayı başaran Tom, yeni günlüğünde bu kez sadece pirinçli çizimler veya zombi dönüştürücülerle yeteneklerini konuşturmuyor, aynı zamanda sorunlar karşısında doğru ve etkili plan yapmanın faydalarını da keşfediyor.


Başta ''Roald Dahl En Komik Kitap Ödülü'' olmak üzere pek çok 'gülücüklü' ödülle yıldızı parladıkça parlayan ''Tom Gates''; kendine has esprileri, matrak tiplemeleri, çizim sayfaları ve eğlenceli oyunlarıyla çocukları kitapların dünyasına yaklaştırıyor.


Yaşasın, Tom yeniden bizimle! O zaman, hadi herkes şarkı söylesin!


Meşelik Okulu'nda şu sıralar tüm öğrenciler One Dimension'ın yeni hiti ''Hadi Herkes Şarkı Söylesin!''i mırıldanıyor. Ah, keşke Tom, Derek ve Norman'ın müzik grupları ZOMBİKÖPEKLER'in de dillere pelesenk olacak YENİ bir şarkısı olsa! Hımm, karamelli gofretler hakkında şarkı mı yazsalar acaba? Ya da... Güfteye başlamadan önce birkaç bisküvi yeseler iyi olacak sanki!


EVET, EVET! İSTİYORUM de!

Bisküvi dansı yap bizle birlikte

EVET, EVET! İSTİYORUM de!

Bu şarkı bisküvi sevenlere


Yoksa bu duyduğumuz nakarat bizimkilerin yeni şarkısına mı ait? Eğer öyleyse, yer yerinden oynayacağa benziyor. Bu arada Tom'un ''harika'' dünyasında işler iyice sarpa sarıyor: ZOMBİKÖPEKLER ilk grup içi fikir ayrılığını yaşıyor. Tom, Haftalık Rock dergisinin eski sayılarını ararken kazara ablası Delia'nın günlüğünü buluyor! Üstüne bir de anlık bir zaafla okul korosuna katılmayı kabul etmesin mi? Off, düşün, düşün, düşün... Bu durumdan kolayca sıyrılacak bir plan geliştirmeli...


Yaratıcı etkinlik sayfalarıyla çocukları kitapla daha da bütünleştiren ''Tom Gates'', bu serüveninde şeffaf bardaklarla surat değiştirici yapmak ya da bisküvi tombalası tasarlamak gibi harika buluşlar geliştirmekten geri kalmıyor.


TOM GATES - 14 - ŞARKILAR, ABUR CUBURLAR ve BÜYÜK PLANLAR

Liz Pichon

Tudem Yayınları, 2024

Çeviri: İpek Güneş Çıgay

272 s.

8+ yaş

Comments


bottom of page