top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Melek Gibi Bir Şey – Umut Dağıstan


"Herkes kendi yalnızlığını arıyordu. O anda bir otobüs ışıklarıyla yolu süpürerek yanlarından geçti. Uzaklardan bir köpek havlaması duyuldu. Az ileride bir adam zamanla öğrenilmiş bir sabır ve dikkatle çöpleri karıştırıyordu. Gece kendi ritminde akıyordu. Önlerindeki gri karanlığı takip etmeyi sürdürdüler.

Kapıyı açarken Güney, Melek onun elini tutup, “Biliyor musun?” dedi, “Yalnızlığın aranmayacağı tek yer, bir başka insandır.”Umut Dağıstan’ın üçüncü romanı olan Melek Gibi Bir Şey, genç bir çiftin ayrılık hikâyesi. Bu ayrılığa yazarlar, şairler, ressamlar eşlik ediyor. Bir edebiyat söyleşisinde başlayan ilişki zamanla iki kişilik bir yalnızlığa dönüşüyor ve taraflar başlarda biricik olduğunu sandıkları ilişkilerinin sıradanlaşmasını çaresizlikle izliyor. Karakterlerin ortak hikâyelerine farklı bir son arayışı bir yerden sonra kendi bireysel yolculuklarına dönüşüyor

Umut Dağıstan’ın fragmanlar şeklinde ilerleyen romanı ilişkilerdeki iktidar mücadelesini, sessizliğin şiddetini ve yitirilen umutları anlatıyor.
MELEK GİBİ BİR ŞEY

Yazar: Umut Dağıstan

NotaBene Yayınları, 204 s.

İstanbul, 2020.


Comments


bottom of page